Projekt vznikl za spolupráce fotografického ateliéru Alsine design a Jablíčko – centrum pro rodinu z.s. (známý jako MC Jablíčko). Přednášky a workshopy probíhají v budově Spolkového domu  (Jablonec nad Nisou), kde také sídlí Jablíčko – centrum pro rodinu. Dle počtu přihlášených budou probíhat přímo v Jablíčku – centru pro rodinu nebo v jedné z učeben v budově.

Přednášky probíhají vždy v úterý od 17 hodin. Konkrétní termíny jsou vypsány.

Cílem projektu je ukázat maminkám, nejen na mateřské nebo rodičovské dovolené, že jsou stále krásnými ženami. A také jim pomoci, aby se tak samy cítily. Docílit toho chceme souborem přednášek a workshopů, kde jim poradíme a ukážeme cestu, jak je toho možné dosáhnout.

Krásu v našem projektu není vnímána jen povrchově (vzhled), jak často bývá třeba u proměn. Ale je na ní nahlíženo jako na soubor krásy vnitřní (sebevědomí, zdraví, pohoda) a vnější (prezentování se, péče o pleť, oblekání).

Mimo jiné se také maminky seznámí s lidmi, kteří jim mohou pomoci a budou vědět, na koho se obrátit, když budou chtít řešit určitou problematiku. Všichni vybraní přednášející mají ke klientovi osobní přístup a respektují individualitu každého.

Součástí projektu je fotografování portrétu v hodnotě 1050 Kč, kdy pak účastnice obdží jeden portrét 20×30 cm zarámovaný (zasklený v kliprámu) a další 4 fotografie vyvolané ve velikosti 10×15 cm.

HARMONOGRAM PŘEDNÁŠEK A WORKSHOPŮ

 

Pro projekt jsme vybrali 6 důležitých součástí krásy, kterým se budeme věnovat.

1.  Strava a životní styl. Neboť ovlivňují naše vnitřní prostředí, které se zase zpětně projevuje navenek např.  (ne)pohodou nebo (ne)zdravým vzhledem.

2.  Sebevědomí. Určuje, jak se budeme nejen cítit, ale i prezentovat. Ženy s nízkým sebevědomím, které si neváží samy sebe, nemohou chtít po svém okolí, aby si jich vážilo. Pokusíme se ukázat cestu, jak to změnit.

3.  Pohyb. Pro náš projekt jsme si vybrali orientální tance, nejen proto, že jsou zajímavé, ale především, že s nimi může začít kdykoli každá žena, i když její aktuální fyzička není nejlepší. Navíc tento typ tance velmi prospívá trávení, posiluje svalstvo zad i pánevního dna, a zároveň i za pomoci hudby vede k dobré náladě a vnitřní pohodě.

4.  Péče o pleť. V dnešní době, kdy je prostředí okolo nás silně znečištěno a stres z nároků na ženy (mámy) není malý, je potřeba pleti pomoci s očistou a pečovat o ni.

5. Péče o vlasy. Toto téma je v druhém kole (půlročníku 🙂 ) nové. Vlasy jsou korunou každé ženy a tak je důležité o ně s láskou pečovat. A aby koruna byla nejen lesklá a zdravá, ale také nám přidávala šmrc, tak potřebuje mít i dobrý střih.

6. Oblékání. V době, kdy pobíháme s dětmi po hřištích, příliš neřešíme, co máme na sobě. A náš outfit většinou spočívá v triku a džínách. A tak je dobré připomenout, jak málo mnohdy stačí, aby z nudně vyhlížející maminy byla zase chic.